דף הבית הוראות הגעה שעות פתיחה מחירון בעלי החיים הצמחים צור קשר
החי פארק
אודותנו
פינת ליטוף
תקנון החי פארק
ההנהלה וצוות העובדים
תומכים וידידים
חדשות
טפסים
מפה

החיות
אינדקס בעלי חיים
אינדקס צמחים
פינת ליטוף
תוכניות לימוד
מאמרים

עוד אצלנו
אמפי פארק - מופעים
לונה חי פארק
אטרקציות נוספות
לידיעת הקהל:

תצוגות קופי הסנאי הארנבונים ולמורי הצווארון פתוחות לקהל בשבתות וחג עד השעה 16.30*. במקום פיקוח מטעם החי פארק. אוויאר העופות סגור לרגל שיפוצים. זמני האכלת הפינגווינים ע"י המטפלים:

- ימי חול: 13:30
- שבת/חג: 11:30 ; 15:00

אסורה האכלת בע"ח ע"י המבקרים! קנס כספי יוטל על מאכילי בע"ח!!
אסורה הכנסת בע"ח, כדורים, בימבות ללא מוט ואופניים למתחם החי פארק.

* בהתאם למזג האוויר
חדשות
בכר חדש בחי פארק | 1.8.17
תצוגת הגמלים

בכר חדש נולד בקבוצת הגמלים בחי פארק. לאחר 11 חודש...


תספורת לכבשים לכבוד החום הגדול | 1.8.17
פינת ליטוף ותצוגת הלמות

הכבשים עברו תספורת לכבוד הקיץ החם. כעת הם...


הכירו את מיצי העז | 1.8.17
פינת ליטוף

מיצי עז בורי זכר חווה לידה קשה ונאלץ לקבל את עזרת...


שיקום אגם הטמרינים | 1.8.17
תצוגת הטמרין הרעמתי

לביא פרץ מטפל הסוואנה האפריקאית והתוכים בגן, בעל...


שיקום הנחל בתוכים הגדולים | 1.8.17
תצוגת הארות והתוכים האוסטרלים

לביא פרץ בעל כישורי הקמת הנחלים והמקוואות העניק...


יעקב חורי פקח החי פארק | 1.7.17
גן החיות

קבלו את יעקב חורי פקח החי פארק בתפקידו החדש. בשלב...


ערכות שמע ללקויי ראייה בחי פארק
במתחם החי פארק נפרסו 7 עמדות שמע עבור קהל לקויי...


תרומת שמיכות | 2016/17
תצוגות האורנגאוטן

 קופי האורנגאוטן ישמחו לקבל בתרומה שמיכות....
חדשות


בכר חדש בחי פארק | 1.8.17 | תצוגת הגמלים

בכר חדש נולד בקבוצת הגמלים בחי פארק. לאחר 11 חודש של הריון ביאליק, הנקבה ששמה מסגיר מהיכן הגיעה, המליטה זכר בריא וחביב. הזכר ששמו מוצקין יבלה בחי פארק עד שיגיע לגיל בגרות ואז צפוי לעזוב אותנו. מוצקין יעבור למקום בו ימצא נקבות שהן לא קרובות משפחתו. בינתיים נהנה מוצקין מטיפול אימו ועזרה של כל הנקבות מסביבו.

 
תספורת לכבשים לכבוד החום הגדול | 1.8.17 | פינת ליטוף ותצוגת הלמות

הכבשים עברו תספורת לכבוד הקיץ החם. כעת הם מסתובבים בקלילות ויכולים לסבול את הימים החמים יותר בנינוחות. הצמר יגדל לו לאיטו ועד הסתיו עם לילותיו הקרים הפרווה תאריך לאורך ההולם. גם הלמות זכו לגז מלבד למה אחת שסירבה בכל תוקף להסתפר. הצוות לא הצליח לתפוס את הסוררת וזו נשארה עם כל מחלפות פרוותה.
הכירו את מיצי העז | 1.8.17 | פינת ליטוף

מיצי עז בורי זכר חווה לידה קשה ונאלץ לקבל את עזרת המטפלים על מנת שיוכלו לילד אותו. כעבור יומיים לאחר שנולד, התגלה למטפלים שהאם – מסרבת לטפל בבנה. לאחר שנקשרו המטפלים למיצי קיבלו החלטה משותפת, לביא פרץ  וסי שגב להאכיל את מיצי כל כמה שעות, לקחת אותו במשמורת משותפת כל ערב, להחזירו לגן בבקרים ולדאוג לכל מחסורו. כעבור חודשיים החליטו המטפלים שהגיע הזמן שמיצי יחזור למשפחתו, אפילו שלא קיבלו אותו בתחילת דרכו. אבל כאן חיכה למיצי ולמטפלים הפתעה נוספת. העזים סרבו לקבל את מיצי והתחילו לנגוח בו. לכן נימצא לו מקום מבודד בגן שבו יוכל להתחזק. כעת התקבלה החלטה פדגוגית בדבר המשך דרכו של מיצי והוחלט להחזירו לחיק משפחתו הדוחה ולתת לו ללמוד דרכי התנהגות והתמודדות עם עולם העזים. על מיצי יהיה לדעת לעמוד על שלו ולדעת למי לוותר (למי שחזק ממנו). מרחוק צופים בו סי ולביא בדאגה האם ההשתלבות מתאפשרת וכולנו תקווה שמיצי יצליח בעולם של עזי הבורי.
שיקום אגם הטמרינים | 1.8.17 | תצוגת הטמרין הרעמתי

לביא פרץ מטפל הסוואנה האפריקאית והתוכים בגן, בעל ידע קודם בעולם האקווריומים. ככזה בעל יכולות מרשימות בתחום הקמת מקווי מים ומשאבות, גייס לביא זמן לשקם את אגם הטמרין הרעמתי זהוב הראש. כעת הטמרינים נהנים מנופים טבעיים של יערות הגשם בברזיל – מקום תפוצתם, והמבקרים יכולים להתרשם מהתצוגות היפות.
שיקום הנחל בתוכים הגדולים | 1.8.17 | תצוגת הארות והתוכים האוסטרלים

לביא פרץ בעל כישורי הקמת הנחלים והמקוואות העניק לתוכים האוסטרלים- הקקדו והאקלקטוס חווית טבע אחרת ושיקם את הנחל שחצה את התצוגה. התוכים נהנים להשתכשך בנחל, לשתות ממימיו, ופשוט לצפות בזרימת המים הקבועה. העשרה משמעותית לתוכים. גם הארות זכו לשיקום הנחל והמפל ומעריכים את מאמציו של לביא.

 
יעקב חורי פקח החי פארק | 1.7.17 | גן החיות

קבלו את יעקב חורי פקח החי פארק בתפקידו החדש. בשלב זה יחלק פקח החי פארק הערות אזהרה והסברים בנוגע לקנס על מאכילי בע"ח מקרב הקהל. על פי חוק עזר עירוני ניתן להטיל קנס של 150 ₪ על פוגעי בעלי החיים המאכילים בגן החיות על אף עשרות השלטים הסובבים אותם, המציינים במפורש על איסור האכלה. זהו עוד שלב במלחמתנו במאכילים. כולנו תקווה שהפקח יביא לפקחון הקהל ולהפסקת התופעה המסכנת את חיי בע"ח שלנו. 
ערכות שמע ללקויי ראייה בחי פארק

במתחם החי פארק נפרסו 7 עמדות שמע עבור קהל לקויי הראייה. העמדות הונחו בנקודות מפתח בפארק ובגן החיות, ומטרתן להקל על ציבור לקויי הראייה להתמצא באתר. עמדות השמע מספקות הכוונה למקומות מרכזיים, כניסה/יציאה, שירותים, מתחמים שונים ותצוגות בעלי חיים. בנוסף ניתן להגיע להרחבה במגוון נושאים מרתקים ולשמוע הסברים על הקמת גן החיות, בעלי חיים בסכנת הכחדה, התאמות בע"ח לסביבה ועוד. ניתן לשמוע הרחבות אלו בעברית ובערבית. ציבור לקויי הראייה מקבלים חינם מטעם האגודה לעיוור שעון רטט מיוחד היכול להפעיל את העמדות. עם התקרב בעל השעון לעמדה - השעון מתחיל לרטוט ואז יכול בעל השעון ללחוץ על כפתור מתאים ולשמוע את המידע. זהו עוד שירות להנגשת גן החיות לציבור הנכים. בחי פארק ניתן להשאיל כיסאות גלגלים למבקרים הזקוקים להם, הפארק מישורי, וספסלי ישיבה רבים מונחים בו.  בחי פארק כל מבקר - נחשב!
תרומת שמיכות | 2016/17 | תצוגות האורנגאוטן

 קופי האורנגאוטן ישמחו לקבל בתרומה שמיכות. כעת משנוספו  קופים חדשים, עלה הביקוש לשמיכות. הקופים לא בוחלים גם בשמיכות מרופטות וקרועות, והם שמחים לרפד לעצמם את מקום הלינה ולהלך עם השמיכה גם בתצוגה. שמיכות יתקבלו בברכה וניתן להניחם בעמדת השומר בכניסה לחי פארק.